برگزاری دوره تربیت مدرس گام دوم انقلاب در سازمان بسیج اساتید کشور

آموزش

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۸ کد : ۱۱ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۴۰۴
رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور گفت: دوره تربیت مدرس گام دوم انقلااب در دو سطح عمومی و تخصصی در سازمان بسیج اساتید برگزار می‌شود. سید محمود هاشمی رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری دوره تربیت مدرس گام دوم انقلاب گفت : دوره تربیت مدرس به منظور ایجاد فهم عمیق و مشترک و تراز از بیانیه و گفتمان سازی مفاد بیانیه گام دوم انقلاب در میان اساتید بسیجی دانشگاه ها و جلوگیری از برداشت های جزء نگر و فقدان نگاه های کلان و جامع به بیانیه، و کمبود اساتید توانمند در تبیین بیانیه گام دوم و... برگزار می‌شود و موارد یاد شده مهم ترین مسائلی است که پیش بینی دوره های تربیت مربی اساتید بسیجی در دانشگاه ها را ضروری و حیاتی ساخته است. ..........
آموزش

سید محمود هاشمی رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری دوره تربیت مدرس گام دوم انقلاب گفت: دوره تربیت مدرس به منظور ایجاد فهم عمیق و مشترک و تراز از بیانیه و گفتمان سازی مفاد بیانیه گام دوم انقلاب در میان اساتید بسیجی دانشگاه ها و جلوگیری از برداشت های جزء نگر و فقدان نگاه های کلان و جامع به بیانیه، و کمبود اساتید توانمند در تبیین بیانیه گام دوم و… برگزار می‌شود و موارد یاد شده مهم ترین مسائلی است که پیش بینی دوره های تربیت مربی اساتید بسیجی در دانشگاه ها را ضروری و حیاتی ساخته است.

وی ادامه داد: لذا تربیت مربیان بسیجی بیانیه گام دوم انقلاب جهت ارتقای فهم و انگیزش اساتید دانشگاهها، لبیک گویی به تدابیر مقام معظم رهبری در فراخوان به کارِ روی بیانیه، کمک به پیشبرد انقلاب اسلامی در نهادینه سازی بیانیه گام دوم، گفتمان سازی نقشه راه بیانیه با تولید ادبیات و تکثیر نیرو در دانشگاهها و جامعه از اهداف اصلی این دوره است.

هاشمی در ادامه به شیوه برگزاری دوره تربیت مدرس اشاره کرد و گفت: دوره تربیت مدرس در دو سطح طراحی شده است. سطح عمومی به آشنایی با ساختار کلان بیانیه، فهم دقیق از اجزای مفهومی و توانمندسازی برای عملیاتی نمودن بیانیه و سطح تخصصی به شناخت تفصیلی و عمیق در یکی از عرصه های تخصصی هفت گانه بیانیه گام دوم خواهد پرداخت.

وی افزود: این دوره به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در چهار عنوان کلی و ۱۲ جلسه یک ساعت و نیمی در سه روز (روز های پنج شنبه -سه هفته متوالی) از ساعت ۸ الی ۱۵ برگزار خواهد شد که اولین جلسه در روز پنج شنبه چهارم دی ماه برگزار می شود.

هاشمی یادآور شد: به اساتید شرکت کننده پس از ارزیابی گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد و با توجه به ظرفیت محدود به خاطر شرایط کرونا اساتیدی هم که بصورت غیر حضوری شرکت می کنند گواهی شرکت در دوره (نه گواهی تربیت مدرس) اعطا خواهد شد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد ادامه داد: با توجه با استقبالی که از دوره توسط اساتید بعمل آمده در مرحله اول ۳۰ نفر از اساتید شرکت خواهند کرد و سایر اساتید علاقمند، دغدغه مند و متقاضی که در این مرحله دعوت نشوند در اولویت دوره بعدی خواهند بود

رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور به عناوین و سرفصل های دوره (مبانی، بیانیه، نتایج) اشاره کرد و گفت: عناوین دوره شامل مبانی فهم گام دوم، تحلیل ساختار بیانیه گام دوم، نقشه راه تحقق گام دوم و الزامات عمل به بیانیه گام دوم می باشد که اولین عنوان دوره شامل چرایی گام دوم؟ چیستی گام اول؟ روش شناسی فهم اندیشه و منظومه فکری مقام معظم رهبری و ریشه یابی بیانیه گام دوم (جایگاه راهبردی بیانیه گام دوم و ارتباط آن با فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی) است.

وی افزود: دومین عنوان دوره شامل روش های تحلیل و روایت های موجود از بیانیه و روایت مبتنی بر مکتب انقلاب، عظمت حادثه انقلاب، عظمت راه طی شده و دستاوردهای انقلاب (بقاء و پیشرفت نظام و تثبیت مرحله دوم)،، عظمت چشم انداز پیش رو (طلوع خورشید ولایت عظمی در بستر حرکتی تمدنی) و تبیین مرحله دولت و چیستی خودسازی انقلاب، جامعه و تمدن اسلامی و تفاوت با تمدن مهدوی و شبهات این مساله و عظمت نقش جوانان به عنوان نیروهای پیش ران مبتنی بر مسئولیت و رسالت جوانان در بیانیه و بایسته ها و الزامات حضور جوانان در گام دوم است.

هاشمی ادامه داد: سومین عنوان دوره شامل اصول نقشه راه (تمرکز بر دولت سازی، مردم پایگی، ایمان محوری)، میادین عملیاتی گام دوم (هفت عرصهجهاد علمی پژوهش، رشد معنویت و اخلاق، تقویت اقتصاد مستقل، عدالت ومبارزه با فساد، استقلال وآزادی، عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی)، حرکت عمومی، طرح و ساختار عملیات، جایگاه و نقش اساتید بسیجی در تحقق نقشه راه، رسالت مردم در گام دوم انقلاب (انتخاب، نظارت، تعاون و مشارکت و رسالت مسئولان در گام دوم انقلاب است.چهارمین عنوان شامل: الزامات تحقق اهداف بیانیه گام دوم (تحول ایمانی، تحول گفتمانی، تحول ساختاری) است.

وی در پایان به اساتید دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: این دوره با همکاری بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی برگزار و از اساتید حوزه و دانشگاه منجمله حجت الاسلام خسرو پناه، حجت الاسلام شریعتی، حجت الاسلام ثقفی، حجت الاسلام منصوری و سایر اساتید حوزه و دانشگاه بهره خواهیم برد.

انتهای پیام / 


نظر شما :