بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاداسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰ کد : ۲ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۱۷
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاداسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹

بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی (‏ع):
إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّةِ أولیائِهِ (جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را بر روی اولیای خاص خود گشوده است) نهج البلاغه، خطبه ۲۷ .

دفاع مقدس هشت ساله عرصه ظهور و فعلیت بسیاری از خصایل فردی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی برای ملت ایران شد. دفاع مقدس برکات صبر و پایداری را به ملت نشان داد. دشمنان اسلام و ایران خیال می‌کردند با حمله نظامی گسترده می‌توانند انقلاب اسلامی را که هدیه الهی بود، از بین ببرند اما با رهبری حکیمانه امام امت و با حمایت همه‌جانبه ملت ایران از رزمندگان اسلام، شکست خوردند و امیدشان ناامید شد. دفاع مقدس نشان داد که چگونه جمعی کوچک و قلیل می‌توانند به اذن پروردگار بر جمعی وسیع که یک دنیا تجهیزات و نفرات از آنان حمایت می‌کرد غلبه کند.
جبهه‌ها دانشگاه بزرگی برای انسان‌سازی شدند و در این جنگ ملت ایران بهتر از مسلمین صدر اسلام، درخشیدند و هیچ‌گاه امامشان را تنها نگذاشتند. دفاع مقدس معدن و منبع فرهنگی عظیمی برای عزت، پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی ایجاد کرد که نباید به فراموشی سپرده شود.
اکنون سالهاست که دشمن از شکست ملت ایران از طریق نظامی مایوس شده و جنگ نرم فرهنگی-رسانه ای و جنگ اقتصادی را توامان پیش می برد و ماهنوز در جنگ واقعی، جدی و ملموس با کبر واسکتبارجهانی زراندودان و فرصت طلبان داخلی و مفسدان هستیم. مااساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در برابر رزمندگان و خانواده های معزز شهداو جانبازان و ازادگان دلیر دوران دفاع مقدس سرتعظیم و سپاس فرود می اوریم و به مسوولین متذکر میشویم که یاداوری و بزرگداشت هفته دفاع مقدس، صرفاً یاداوری تاریخ غرورافرین گذشته نیست. "جنگی که بود" را باید سرلوحه جنگی که هست قرار دهیم تا در " گام دوم " سربلند شویم. وظیفه کنونی ماست که بیدار و هوشیار و با استفاده از فرهنگ جهاد و مقاومت و با توکل به خداوند متعال و تکیه بر توان داخلی و بومی نقشه های دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام را نقش بر آب نماییم. انشاله.


نظر شما :