اجلاس سراسری مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۸ کد : ۸ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۴۲۱
سومین اجلاس مسئولان کانون‌های بسیج اساتید واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی سراسر کشور با محوریت «امت دولت‌ساز» به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
اجلاس سراسری مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

سومین اجلاس مسئولین کانون‌های بسیج اساتید واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با محوریت " امت دولت ساز " به صورت ویدئو کنفرانسی، با حضور رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز رسانه‌ای نهضت استادی بسیج ایران (ناب)، دکتر مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در این نشست بر لزوم ایجاد امید در جامعه تاکید کرد و از بزرگ‌ترین کلید واژه‌‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر که تقویت روحیه امید است، سخن گفت.
وی همچنین از رضایت بسیج اساتید از فعالیت‌های دکتر محمود هاشمی سخن گفت و بیان کرد که در دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه‌های مادی و معنوی زیادی وجود دارد و باید نیروهای انقلابی حفظ شوند و ایفای نقش کنند.
زارعی همچنین عنوان کرد: مدیران کانون‌های بسیج اساتید نمایندگان جمهوری اسلامی در دانشگاه هستند و باید در واحدهای دانشگاهی بررسی شود که سهم پیشرانی هر واحد در توسعه استان خود چقدر بوده است.
او بسیج استادی را متعهد به رهبر انقلاب دانست و وظیفه آن را ایجاد روحیه امید برای ثبات و بقای انقلاب اسلامی بیان کرد.
دکتر فواد ایزدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و مدیرعامل مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها نیز در سومین اجلاس مسئولین کانون‌های بسیج اساتید واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در بخشی از سخنان خود به تشریح وضعیت فعلی انتخابات در آمریکا پرداخت و جایگاه ایران را در موضوع انتخابات آمریکا بیان نمود. همچنین در خصوص اتفاقات پیش رو تحلیل‌هایی ارائه کرد.
وی با اشاره به نظرسنجی‌های انجام شده عنوان کرد: در نظرسنجی‌های ملی و نیز نظرسنجی‌های انجام شده در ایالات خاکستری آمریکا، اکنون بایدن در صدر است و وضع خوبی دارد. اگر انتخابات امروز انجام می‌شد می‌توانستیم بگوییم بایدن برنده است. اما هنوز ۳ هفته تا انتخابات فاصله است و دو مناظره باقی مانده است که در آن، دو طرف سعی خواهند کرد هر چه دارند را ارائه دهند. بنابراین هنوز پیروزی بایدن قطعی نیست.
ایزدی با بیان آنکه در ساختار سیاسی آمریکا مردم سالاری ضعیف است، گفت: اگر ۱۳ آبان در آمریکا انتخابات برگزار نشود هم از نظر قانون اساسی آنان، مشکلی پیش نخواهد آمد. زیرا آن‌ها سیستم الکترال را دارند که بر اساس آن عده‌ای معرفی می‌شوند و آنها هستند که می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و بنابراین ۵۳۸ نفر تنها تعیین کننده هستند و این را ایالت‌ها مشخص می‌کنند نه مردم!. البته در دهه‌های گذشته سعی کرده‌اند که رنگ مردم سالاری به انتخابات بدهند اما این‌ها در قانون اساسی آمریکا نیست.
وی ادامه داد: احتمالاً کاری که ترامپ خواهد کرد ایجاد شرایطی برای اعلام تقلب در انتخابات از طریق سیستم پستی است و این البته منوط بر آن است که آرا به هم نزدیک باشد. اگر فاصله زیاد باشد، اعلام تقلب سخت است.
دکتر ایزدی در خصوص شرایط حاکم بر قوه مقننه این کشور نیز بیان کرد: حدود ۹ ایالت دست جمهوری خواهان است و آنها ممکن هست که اجازه ندهند آمار " بایدن" به نتیجه برسد. اگر هیچکدام از دو نامزد به ۲۷۰ رای نرسند در قانون اساسی آمریکا مجلس نمایندگان رئیس جمهور را مشخص خواهد کرد و هر ایالت ۱ رای خواهد داشت و لازم است ۲۶ رای از ۵۰ رای مجلس آورده شود. نکته جالب آن است که جمهوری خواهان اکنون در مجلس نمایندگان ۲۶ رای دارند.
این استاد دانشگاه با اشاره به اثرگذاری وضعیت ایران در ۴۰ سال اخیر در انتخابات آمریکا و همینطور شهادت سردار سلیمانی عنوان کرد: توجه به ایران در این کشور بالاست.
این کارشناس مسائل بین الملل در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اتفاقات آینده سخن گفته و بیان کرد: بر اساس قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهور باید ۱ بهمن ماه وارد کاخ سفید شود. حال چه ترامپ بر سرکار بیاید و چه " بایدن در خصوص ایران سیاست فشار حداکثری‌شان به نتیجه نرسیده است. آنها از این فشار حداکثری دو هدف داشتند ؛۱- سرنگونی جمهوری اسلامی و ۲- دریافت امتیازات بیشتر، که به هیچیک نرسیده‌اند. بلکه در این میان حتی امتیازاتی را نیز از دست داده‌اند. البته ناگفته نماند که موفقیت‌هایی را نیز کسب کرده‌اند، که از آن میان می‌توان به بالارفتن قیمت دلار اشاره کرد.
وی از مخالفت دموکرات‌ها با سیاست ترامپ علیه ایران گفته و اظهار کرد: آنها معتقدند ترامپ با خروج از برجام دست ایران را باز گذاشته است. دموکرات‌ها معتقدند اگر آن‌ها بودند برجام را به عنوان گرو نگه می‌داشتند تا از ایران امتیاز بگیرند.
ایزدی در ادامه گفت: گویا آمریکایی‌ها بر این باورند که از اول بهمن تا مردادماه که انتخابات ایران است تقریباً ۶ ماه فرصت دارند تا از دولت فعلی ایران که به نظر آنان در دادن امتیازات راحت‌تر عمل می‌کند امتیاز بگیرند و روی انتخابات ایران تاثیر بگذارند. اگر محتوای رسانه‌های آنان را ملاحظه کنیم می‌بینیم که سعی دارند روی انتخابات کار کنند و روی آن تاثیر بگذارند. آنها برنامه و طرح‌هایی برای نفوذ دارند.
وی با اشاره به وجود دو گروه جمهوری‌خواه واقع‌گرا و محافظه‌کار در آمریکا عنوان کرد: با توجه به آنکه محافظه کاران موفق نبودند. امکانی در تغییر چینش کابینه وجود دارد که احتمالاً واقع‌گرایان روی کار خواهند آمد و بنابراین آنها هم در سیاست‌های خود نزدیک به دموکرات‌ها عمل خواهند کرد، چون می‌دانند سیاست فشار حداکثری شکست خورده است.
مدیرعامل مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در ادامه مطرح کرد: اکنون در محیط‌های دانشگاهی در داخل کشور و در بحث انتخابات آمریکا صحبت‌هایی مطرح می‌شود و این‌گونه است که مردم امیدوارند بایدن بر سر کار بیاید. در این موضوع باید برای مخاطبان محتوایی ارائه دهیم تا بدانند چه بایدن و چه ترامپ هر کدام روی کار بیایند چون سیاست فشار حداکثری به شکست منجر شده وضع ایران در هر صورت بهتر خواهد شد. باید محتوایی ارائه شود تا حالت برد- برد برای ایران را تبیین نماید. در این میان نکته مثبت انتخاب ترامپ برای ما آنست که او فاجعه ایجاد کرده است و افول آمریکا را سرعت بخشیده است.
وی افزود: بایدن نخبه‌ای سیاسی و عصاره سیستم سیاسی آمریکاست و ترامپ هم عصاره سیستم اقتصادی سرمایه‌داری است و حال می‌بینیم نتیجه تفکر سرمایه‌سالاری و نمادهای تفکر سرمایه‌داری در مناظره با هم چطور برخورد کردند و این یعنی آمریکا در حال افول است. در داخل کشور ما باید مواظب باشیم ذوق‌زدگی‌ها محل تبلیغات " بایدن" نشود. این ذوق زدگی‌ها باید اصلاح شود چون چنین تبلیغاتی برای کشور مناسب نیست.
دکتر محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد نیز در این اجلاس گفت: ما به دنبال تحقق فرمایشات رهبر انقلاب هستیم. مقام معظم رهبری در ۱۸ اردیبهشت ۹۸ مطرح کردند "ما منتظر هستیم دولت اسلامی شکل بگیرد." امروز مهم‌ترین معروف، دولت اسلامی است. این دولت برای تشکیل، امتی می‌خواهد و مهم‌ترین امت برای دولت سازی "اقشار بسیج"هستند.
وی افزود: اینکه برای بسیج اساتید صحبت از امام اقشار مطرح می‌شود، انتظارات را از این قشر بالا می‌برد. در معنای کلمه " امت" صحبت از اولین گروهی است که با ولایت بیعت کرده‌اند. همه، امت نیستند و در حقیقت برخی از خواص، امت محسوب می‌شوند. که امت، مردم را با ولایت همراه می‌کند. امت ملازم ولایت فقیه است. بهترین امت هم اقشار بسیج هستند.
هاشمی با اشاره به لزوم زمینه سازی برای تشکیل دولت جوان بیان کرد: ما در این مسیر باید دست به برنامه عملیاتی بزنیم. البته بسیج اساتید در هیچ کانونی از هیچ فردی در جریان انتخابات حمایت نمی‌کند. بلکه شاخص‌های امت اسلامی را تبیین خواهد کرد.
وی در ادامه سخنان خود به اهمیت توسعه کانون‌ها اشاره کرده و بر لزوم تشکیل دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب در استان‌ها و ضرورت انسجام بخشی و راهبرد حل‌المسائلی تاکید کرده و گفت: این دانشگاه تحت عنایت نائب امام زمان (عج) است و همه باید در جهت تحقق انتظارات رهبری حرکت کنند.


نظر شما :